

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 470 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 100 V |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 16 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Packaging | Bag |
| Height - Seated (Max) | 33.5 mm |
| Impedance | 32 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.85 A @ 100 kHz |
Stock: 190
Distributors
pcbx
Unit Price$0.82435
Ext.Price$0.82435
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.82435 | $0.82435 |
| 10 | $0.66874 | $6.68740 |
| 25 | $0.62901 | $15.72525 |
| 50 | $0.59165 | $29.58250 |
| 100 | $0.51992 | $51.99200 |
| 300 | $0.48343 | $145.02900 |
| 500 | $0.44950 | $224.75000 |
